Podsumowanie targów MCE 2024 w Mediolanie

Brookvent BHR – dachowa jednostka wywiewna z odzyskiem ciepła to rozwiązanie, które okazało się największym magnesem na naszym stoisku w Mediolanie. Zobacz podsumowanie obecności na targach MCE Mostra Convegno Expocomfort 2024. Co wkrótce wzbogaci naszą ofertę? Publikujemy galerię zdjęć.

Nie mogło nas zabraknąć na najbardziej prestiżowym wydarzeniu w tej branży. Od 12 do 15 marca 2024 r. gościliśmy jako wystawca na MCE Mostra Convegno Expocomfort, międzynarodowych targach poświęconych branży HVAC+R, energii odnawialnej, efektywności energetycznej i wody. 

Oprócz naszych flagowych rozwiązań, w Mediolanie zadebiutowały trzy nowości produktowe. Naszym gościom i wszystkim odwiedzającym towarzyszyła niezwykle mocna ekipa z Brookvent UK oraz Brookvent Polska. Co pokazaliśmy?

MCE Mostra Convegno Expocomfort Milano

BHR, czyli dachowa jednostka wywiewna z odzyskiem ciepła

Dachowa jednostka wywiewna z odzyskiem ciepła to nasz autorski pomysł na to, jak odzyskać energię zawartą w powietrzu wywiewanym, a tym samym poprawić klasę energetyczną budynku. Trudno było nie zauważyć, że BHR gromadził na stoisku największą liczbą potencjalnych Klientów.

Odzysk ciepła z wentylacji to obecnie jeden z wiodących tematów w polskim budownictwie. Dlatego jednostka BHR, łatwa w montażu i serwisowaniu, doskonale wspiera zadania realizowane w ramach termomodernizacji budynków. Cały proces ma zapewniać mieszkańcom realne korzyści i oszczędności.

odzysk ciepła i energii z powietrza wywiewanego bhr brookvent

Dotychczas, w tradycyjnych rozwiązaniach tego typu, energia zawarta w powietrzu wywiewanym była bezpowrotnie tracona, co zwiększało koszty ogrzewania budynku. W jednostce BHR Brookvent, ciepło zgromadzone w powietrzu wywiewanym jest odzyskiwane w dedykowanym przeponowym wymienniku ciepła o wysokiej sprawności (𝗱𝗼 𝟴𝟬%).

W dalszej kolejności jest transferowane do układu grzewczego z pompą ciepła, która wykorzystuje je do wsparcia istniejącego systemu ciepłej wody użytkowej i ogrzewania budynku.To oszczędności kosztów przygotowania ciepłej wody użytkowej (CWU) o ponad jedną trzecią rocznie!

Nawiewnik higrosterowany Aquvent HY PRO – nowa generacja

Aquvent HY, czyli nawiewnik higrosterowany akustyczny był pierwszym na rynku polskim nawietrzakiem powietrza posiadającym Krajową Ocenę Techniczną. Automatycznie reguluje przepływ powietrza w zależności od poziomu wilgotności w pomieszczeniu. To jeden z naszych bestsellerów w tej kategorii produktowej.

Stale udoskonalamy nasze rozwiązania i produkty dla budownictwa mieszkaniowego czy komercyjnego. Dlatego w Mediolanie zadebiutowała nowa generacja nawiewnika higrosterowanego, z dopiskiem PRO. Nawietrzak powietrza Aquvent HY PRO oferuje wiele nowych udogodnień i lepsze parametry akustyczne (do 47 dB!)

aquvent hy pro brookvent

Aluminiowe kraty wentylacyjne BRL Brookvent

Własna produkcja, swobodny przepływ powietrza, estetyczny wygląd i wysoka jakość, trzy sposoby montażu, dowolny kolor RAL, możliwość łączenia w większe rozmiary i wszechstronne zastosowanie – to tylko niektóre, najważniejsze atrybuty naszego nowego produktu.

Kraty wentylacyjne BRL wykonane z ekstrudowanego aluminium zadebiutowały w naszej ofercie jesienią 2023 roku, a na stoisku dumnie prezentowały się w kolorowych wariantach.
brookvent na mce 2024
air louvre brl brookvent uk

Aluminiowe kraty wentylacyjne BRL wniosły nie tylko świeżość do naszej oferty, ale także do projektów budowlanych naszych Klientów. Zapewniają efektywną wentylację w budynkach mieszkalnych, komercyjnych i przemysłowych. Stanowią element dekoracyjny na elewacjach lub fasadach wpisując się w oczekiwania estetyczne architektów i projektantów.

Dzięki odpowiedniej konstrukcji i wszechstronnemu zastosowaniu wysokiej jakości materiałów, zewnętrzne kraty aluminiowe oferują nie tylko funkcjonalność, ale także trwałość i estetykę, kluczowe dla każdego projektu architektonicznego.

BVS Select HY – niskoenergetyczny system wentylacyjny

Jedna z naszych wizytówek w Mediolanie. Obok innych naszych wiodących rozwiązań, takich jak nawiewniki okienne, wentylatory dachowe, pompy ciepła czy dostępny w Wielkiej Brytanii system mechanicznej wentylacji wyciągowej (MEV/CMEV) Airstream ACE, to system wentylacji BVS Select HY przyciągał szczególną uwagę naszych gości.

Niskoenergetyczny, higrosterowany system wentylacyjny oparty na działaniu wentylatora z kontrolerem CSR-B otrzymał najwyższą ocenę efektywności energetycznej A1, zgodnie z opinią Narodowej Agencji Poszanowania Energii (NAPE).

brookvent na targach mce 2024

Podsumowanie i galeria zdjęć – MCE 2024

Trudno trafić do każdego z gości indywidualnie, dlatego – z tego miejsca, chcieliśmy wszystkim gościom serdecznie podziękować za możliwość spotkania z Państwem. To były pracowite i inspirujące 4 dni.  Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w Brookvent w realizację tego przedsięwzięcia.

Na stoisku U39 w hali 11 gościliśmy naszych dotychczasowych partnerów, przedstawicieli firm, instalatorów czy firmy wykonawcze z kilkunastu krajów świata. Obok prezentacji naszych rozwiązań niezwykle ciekawe okazały się rozmowy będące źródłem nowych szans i perspektyw na rozwój.

Krótka wideorelacja z MCE 2024

shorts youtube brookvent mce2024

Zobacz też