KATALOG PRODUKTÓW

Wentylatory dachowe

Układem napędowym systemu wentylacyjnego zapewnianiającym skuteczny, kontrolowany przepływu powietrza w budynkach wielorodzinnych są wentylatory dachowe. W asortymencie Brookvent znajdują się m.in. wentylatory dachowe BMV PRO, mające zastosowanie w różnego rodzaju instalacjach wentylacyjnych na podstawach izolowanych i tłumiących.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Wentylatory dachowe

Wentylator dachowy przeznaczony do montażu zewnętrznego, na końcach kanałów wentylacyjnych w budynkach mieszkalnych, komercyjnych i przemysłowych o niewielkim stopniu zanieczyszczenia powietrza cząstkami stałymi. Wentylator może współpracować z kontrolerem CSR-B, który zapewni stabilną pracę wentylacji w każdych warunkach i dokładnie według wytycznych projektowych.

Wentylacja wspomagana mechanicznymi procesami jest niezwykle skuteczna i zapewnia większy komfort dla osób przebywających w danych pomieszczeniach. Oferujemy wentylatory dachowe, które znajdują zastosowanie m.in. w budynkach wielorodzinnych, komercyjnych oraz obiektach przemysłowych o niskim poziomie zanieczyszczenia cząstkami stałymi. Urządzenia tego typu montowane są na zewnętrznej części obiektu.

Znajdziecie u nas modele z pionowym wyrzutem powietrza oraz poziomym, które skutecznie zadbają o powietrze w różnych pomieszczeniach. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą nowoczesnych i funkcjonalnych wentylatorów!

Wentylatory dachowe – charakterystyka

Tego typu urządzenia wyciągowe służą do transportowania powietrza w określonych kierunkach. Oferowane przez nas wentylatory dachowe wspomagają wentylację naturalną, mogą również działać jako element napędowy systemu BVS.

W naszej ofercie znajdziesz różne modele wentylatorów dachowych, które będą dostosowane do wymagań danych instalacji. Oferowane przez nas urządzania sprawdzą się w miejscach, w których wymagane jest wspomaganie naturalnych procesów.

Zadaniem takich urządzeń jest odprowadzanie zanieczyszczonego powietrza na zewnątrz z pomieszczeń w budynkach m.in. mieszkalnych. Ma to na celu utrzymanie we wnętrzu odpowiedniej jakości powietrza, a co za tym idzie poprawę wydajności pracowników, samopoczucia mieszkańców oraz wiele innych korzyści, wynikających z czystego powietrza.

Wentylatory dachowe – zalety

Największą zaletą wentylatorów dachowych jest fakt, że odpowiadają za skuteczne napędzanie całego systemu wentylacyjnego w danym obiekcie. Dodatkowo warto mieć na uwadze, że nie trzeba wyznaczać dodatkowego pomieszczenia na ich instalację. Wentylatory dachowe umieszczane są na zewnętrznej części danego obiektu m.in. mieszkalnego.

Co więcej, dobrej jakości silniki EC wbudowane w oferowane przez nas urządzenia minimalizują koszty związane ze zużyciem energii. Należy również zaznaczyć, że oferowane w BROOKVENT urządzenia wykonane są z odpornych na działania atmosferyczne materiałów. Oferowane przez nas urządzenia zrobione są z m.in. wysokiej jakości tworzywa oraz blachy ocynkowanej.

Dodatkowo mają specjalnie wbudowany daszek chroniący przed opadami (BMV PRO EC). Wentylatory dachowe współpracują wraz z kontrolerem CSR-B, przy pomocy tego sterownika odbywa się autoregulacja pracy urządzenia.

Przygotowaliśmy urządzenia do systemów w układzie stałego ciśnienia:

Dostępne są także systemy niskociśnieniowe:

Zastosowanie wentylatorów dachowych

Tego typu urządzenia są napędowym elementem instalacji wywiewnych w układach wentylacji mechanicznej. Oferowane przez nas wentylatory dachowe są montowane na zakończeniach kanałów wentylacyjnych w budynkach: mieszkalnych, komercyjnych, a także przemysłowych o niskim stopniu zanieczyszczenia cząstkami stałymi.

Dzięki dostępnej w naszej ofercie liczbie modeli możliwe jest dopasowanie charakterystyki pracy urządzenia do wymagań projektowych danej instalacji.

W zależności od projektu, a także zastosowanie innych urządzeń mogą one wspomagać wentylację grawitacyjną, a także działać jako element systemu wentylacji BVS.

Wentylatory dachowe – wyrzut poziomy czy pionowy?

Rozważając zakup tego typu urządzeń do domu czy też firmy, warto zwrócić uwagę na to, jaki ma on wyrzut powietrza, wyróżniamy dwa rodzaje:

  • pionowy,
  • poziomy.

Dachowe wentylatory promieniowe z wyrzutem poziomym sprawdzą się w instalacjach, w których nie występuje ryzyko wymieszania się wyrzucanego powietrza z tym wtłaczanym do pomieszczeń. W tego typu modelach wywiewane powietrze ukierunkowane jest wzdłuż połaci budynku. Co więcej, wyrzut poziomy powinien być stosowany w miejscach, gdzie nie występuje ryzyko pojawienia się w wywiewanym powietrzu niebezpiecznych substancji.

W przypadku wariantów z wylotem pionowym, powietrze odprowadzane z wnętrza budynku jest skierowane ku górze. Dzięki temu rozwiązaniu istnieje minimalne ryzyko, że wydostanie się ono w okolice otworów okiennych lub innych miejsc. Konstrukcja tego rodzaju wentylatora została zoptymalizowana tak, aby skierować przepływ powietrza w kierunku wertykalnym.

Wentylatory dachowe – konserwacja

Konserwacja wentylatorów dachowych powinna być wykonywane regularnie, niemniej jednak warto wiedzieć, że jest ona stosunkowo prosta. Konserwacja bardzo często nie wymaga demontażu. Sam proces również nie jest uciążliwy, ponieważ ma miejsce na dachu budynku. Oczywiście prace tego typu powinny być przeprowadzone przez doświadczonych specjalistów.

Jak dobrać wentylatory dachowe z BROOKVENT?

W przypadku jakichkolwiek pytań do naszej oferty z przyjemnością pomożemy i rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

Nasi doświadczeni specjaliści pomogą dobrać wentylatory dachowe uwzględniając główne parametry jakie należy wziąć pod uwagę przy wyborze urządzenia, aby odpowiadały na wymagania oraz potrzeby Państwa inwestycji.