NovaAir zwycięzcą w konkursie „ZAPROJEKTOWANE PO LUDZKU”

logo_POLUDZKUZpL_dyplom

 

Jak stworzyć produkt przyjazny i potrzebny ludziom? Znamy odpowiedź na to pytanie. W dniu 13 kwietnia filtr antysmogowy NovaAir został wyróżniony przez kapitułę konkursu „Zaprojektowane po ludzku”, będącego finałem akcji o tej samej nazwie, trwającej od października 2018 r. Organizatorem inicjatywy oraz wydarzenia była Agora we współpracy ze School of Form i Amicą.

Celem akcji „Zaprojektowane po Ludzku” było promowanie projektowania koncentrującego się na człowieku jako odbiorcy i codziennym użytkowniku „designu”. Konkurs, będący zwieńczeniem inicjatywy, skierowany był do firm projektujących i produkujących wszystko, co tworzy dom, uwzględniając przedmioty nadające mu formę, jak meble czy sprzęty, a także te mniej eksponowane elementy tworzące wyjątkowy ekosystem domu.

Firma Brookvent zgłosiła swój nowy produkt NovaAir – filtr antysmogowy do nawiewników okiennych, proste, tanie i skuteczne rozwiązanie problemu jakości powietrza w naszych domach. NovaAir powstał by chronić przed smogiem, a także przed pyłkami, kurzem, spalinami, grzybami oraz bakteriami, mającymi negatywny wpływ na nasze zdrowie oraz samopoczucie.

Naszym celem projektowym było stworzenie uniwersalnego produktu, który będzie kompatybilny z różnymi nawiewnikami dostępnymi na rynku. Miał być przyjazny w obsłudze i wielokrotnego użytku. W formie prosty, lekki i dyskretny, wtapiający się w nawiewnik okienny. Wyróżnienie w konkursie, a także pozytywne opnie naszych klientów dowodzą, że udało nam się zrealizować powyższe założenia mówi Dominik Konieczny, kierownik działu R&D w Brookvent Polska.

Uroczystą galę, podczas której zwycięzcy otrzymali nagrody będące specjalnym znakiem jakości, wzbogacił panel dyskusyjny z udziałem wybitnych ekspertów z dziedziny designu i projektowania.

.

www.nova-air.pl

 

 

13.04.2019 Warszawa , ul. Czerska 8/10 , siedziba Agory . Gala zwieńczająca pierwszą edycję akcji „Zaprojektowane po ludzku”.
Fot. Maciek Jazwiecki / Agencja Gazeta

13.04.2019 Warszawa , ulica Czerska 8 / 10 . Siedziba Agory . Radosław Ratajczak (C) podczas gali zwieńczającej pierwsza edycje akcji ” Zaprojektowane po ludzku ” .
Fot. Maciek Jazwiecki / Agencja Gazeta

Zobacz też