KATALOG PRODUKTÓW

Nawiewniki Wszybowe

Szeroka gama nawiewników okiennych wszybowych firmy Brookvent została stworzona aby zgodnie z założeniami doprowadzić odpowiednią ilość powietrza do pomieszczeń. To rozwiązanie szczególnie się sprawdza, gdy montaż nawiewników okiennych naramowych jest ograniczony lub niemożliwy.
Szczególnie polecany do systemów wentylacji mechanicznej w budynkach użyteczności publicznej.

Nawietrzak ten najczęściej dostarczany jest w polakierowanych odcinkach gotowych do montażu z różnymi opcjami sterowania ale istnieje również możliwość nabycia sztab, które przygotowane są do lakierowania i przycięcia do potrzebnej długości.

Co to jest nawiewnik okienny wszybowy?

Nawiewnik wszybowy działa na takiej samej zasadzie jak tradycyjne nawiewniki ale jego montaż w oknie nie wymaga naruszania ramy okiennej.
Montuje się go pomiędzy ramą okna a szybą redukując jej wysokość. Jednym słowem nawiewnik okienny wszybowy jest wmontowany w szybę. Długość nawiewnika okiennego wszybowego odpowiada szerokości szklenia a na zakończeniach bocznych umieszczone są elementy pozwalające na regulację przepływu powietrza.
Podobnie jak w nawietrzakach naramowych jest on dostarczany z zewnętrznym okapem chroniącym przed wilgocią oraz siatką przeciw owadom.
Takie rozwiązania są wyjątkowo popularne w obiektach komercyjnych takich jak: szkoły, biura czy szpitale, gdzie system wentylacji wymaga dużych wymian powietrza. Dzięki okiennym nawiewnikom wszybowym Brookvent, łatwiej dostarczyć odpowiednią ilość powietrza nawet przy małej liczbie okien.
Doskonale nadają się do systemów wentylacji mechanicznej z wentylatorami Aistream 1.1 oraz Airplus 1.1.