Energooszczędne wentylatory BMV od Brookvent

Brookvent – dostawca energooszczędnych systemów wentylacji BVS prezentuje nowość w ofercie – wentylatory dachowe BMV.  Urządzenia znajdują zastosowanie w systemach: higrosterowanych, stałociśnieniowych oraz działających w układzie niskiego ciśnienia. BMV współpracuje z wielofunkcyjnym kontrolerem CSR-B, który zapewnia stabilna pracę wentylacji w każdych warunkach.

Wentylator BMV z poziomym wyrzutem powietrza, przeznaczony jest do montażu zewnętrznego, na dachu na końcach kanałów wentylacyjnych w budynkach mieszkalnych, komercyjnych i przemysłowych o niskim stopniu zapylenia. Praca urządzenia regulowana jest automatycznie za pomocą sterownika CSR-B, który daje możliwość wyboru jej charakterystyki. W ofercie Brookvent dostępnych jest 6 modeli, tj. 1.9, 2.2 oraz 2.5, z silnikami EC lub AC do wyboru. Silniki zapewniają optymalne warunki pracy, tj.: przepływ powietrza, ciśnienie, emisja hałasu oraz zużycie prądu. Wentylator cechuje się lekką konstrukcją z tworzywa sztucznego i został wyposażony w daszek z wytrzymałego materiału, mający chronić  przed nadmiernym promieniowaniem UV. BMV sprzedawany jest w komplecie ze stalową płytą montażową,  wyposażoną w króciec przyłączeniowy.

 – Wychodząc naprzeciw wymaganiom rynku i potrzebom naszych klientów zdecydowaliśmy się wprowadzić do oferty urządzenie najnowszej generacji, które pozwoli na uzyskanie optymalnych parametrów pracy systemu  dokładnie według wytycznych projektowych, mówi Tomasz Kowalski, Wiceprezes Brookvent Polska.

Brookvent rekomenduje stosowanie kompletnych systemów wentylacji BVS wyposażonych w wentylator BMV z silnikiem EC wraz z kontrolerem CSR-B w budownictwie wielorodzinnym oraz budynkach o przeznaczeniu komercyjnym w celu zachowania codziennego komfortu użytkowania i zapewnienia zdrowych warunków do życia.

Zobacz też