Choose Language:
 • www.brookvent.co.uk
 • www.brookvent.pl
 • www.brookvent.ru
 • www.brookvent.lt
 • www.brookvent.lv
 • www.brookvent.ee

Nawiewniki Okienne

Nawiewniki Okienne Brookvent

Produkcja nawiewników okiennych przez firmę Brookvent rozpoczęła się w 1984 roku i od tamtej pory stały się one jednym z najpopularniejszych rozwiązań wentylacji okiennej w Wielkiej Brytanii. Firma konsekwentnie realizując zamierzone cele stała się liderem w produkcji nawiewników aluminiowych.

Ogromne zainteresowanie ze strony klientów zaowocowało powiększaniem oferty z roku na rok tak aby spełnić wymagania docelowych odbiorców oraz wszelkie normy zmieniających się przepisów. Dziś na całym świecie można odnaleźć nie jeden system wentylacji, którego częścią jest nawiewnik wyprodukowany przez naszą firmę.

„Od roku 1984 Brookvent dostarczył miliony nawiewników okiennych na inwestycje w Wielkiej Brytanii, Irlandii oraz Europy Zachodniej, zdobywając ogromne doświadczenie i poznając potrzeby skutecznej wentylacji”

 

Jesteśmy producentem dwóch typów rozwiązań, Nawiewniki Naramowe oraz Nawiewniki Wszybowe.

Nawietrzaki Okienne Wszybowe

Szeroka gama nawiewników okiennych wszybowych firmy Brookvent została stworzona aby zgodnie z założeniami doprowadzić odpowiednią ilość powietrza do pomieszczeń. To rozwiązanie szczególnie się sprawdza, gdy montaż nawiewników okiennych naramowych jest ograniczony lub niemożliwy.

Szczególnie polecany do systemów wentylacji mechanicznej w budynkach użyteczności publicznej.

Nawietrzak ten najczęściej dostarczany jest w polakierowanych odcinkach gotowych do montażu z różnymi opcjami sterowania ale istnieje również możliwość nabycia sztab, które przygotowane są do lakierowania i przycięcia do potrzebnej długości.

Co to jest nawiewnik okienny wszybowy?

Nawiewnik wszybowy działa na takiej samej zasadzie jak tradycyjne nawiewniki ale jego montaż w oknie nie wymaga naruszania ramy okiennej.

Montuje się go pomiędzy ramą okna a szybą redukując jej wysokość. Jednym słowem nawiewnik okienny wszybowy jest wmontowany w szybę. Długość nawiewnika okiennego wszybowego odpowiada szerokości szklenia a na zakończeniach bocznych umieszczone są elementy pozwalające na regulację przepływu powietrza.

Podobnie jak w nawietrzakach naramowych jest on dostarczany z zewnętrznym okapem chroniącym przed wilgocią oraz siatką przeciw owadom.

Takie rozwiązania są wyjątkowo popularne w obiektach komercyjnych takich jak: szkoły, biura czy szpitale, gdzie system wentylacji wymaga dużych wymian powietrza. Dzięki okiennym nawiewnikom wszybowym Brookvent, łatwiej dostarczyć odpowiednią ilość powietrza nawet przy małej liczbie okien.

Doskonale nadają się do systemów wentylacji mechanicznej z wentylatorami Aistream 1.1 oraz Airplus 1.1.

Zalety nawiewnika wszybowego Brookvent

 • Zapewnia integralność ramy
 • Wyjątkowa trwałość
 • Kilka opcji sterowania
 • Możliwość uzyskania dużych wydajności

Nawiewnik wszybowy:  Jak to działa?

Nawiewniki Okienne Naramowe

Firma Brookvent jako producent nawiewników okiennych naramowych znany jest z wyjątkowo szerokiej oferty pozwalającej na dostarczenie klientowi różnych wersji produktu. Dzięki aluminium, które wykorzystywane jest do produkcji jesteśmy w stanie wyjść naprzeciw nawet najbardziej wymagającym projektom pod kątem architektonicznym jak i technicznym. Nasze nawiewniki można stosować w systemach wentylacji grawitacyjnej i mechanicznej.

Co to jest nawiewnik okienny naramowy?

Nawiewnik okienny naramowy to urządzenie składające się z dwóch części, które mocowane do ramy okiennej osłania wykonane w niej otwory doprowadzające do pomieszczenia świeże powietrze.

Część wewnętrzna „regulator” ma na celu dawkowanie takiej ilości powietrza, która jest w danym momencie potrzebna. Taką możliwość daje nam opcja zamknięcia lub otwarcia regulatora przez użytkownika.

Część zewnętrzna „czerpnia” osłania te same otwory co regulator tylko od drugiej strony. Ma ona za zadanie ochraniać pomieszczenie przed wodą opadową a zamontowana w czerpni siatka z kolei nie pozwala na przedostawanie się insektów do środka.

Zalety nawiewników naramowych Brookvent

 • Wysokiej jakości produkt w atrakcyjnej cenie
 • Dyskretny wygląd
 • Bariera termiczna w postaci pianki neoprenowej
 • Szeroki wybór kolorów

Nawiewnik Naramowy: Jak to działa?