Wentylatory BMV PRO EC– nowość w ofercie Brookvent

BMV PRO EC

 

Wentylatory BMV PRO EC – to urządzenia przeznaczone do montażu zewnętrznego, na zakończeniach kanałów wentylacyjnych w budownictwie mieszkaniowym, komercyjnym i przemysłowym (z niewielkim stopniem zapylenia).

W sprzedaży dostępnych jest 5 modeli o różnych wydajnościach: 1.3, 1.9, 1.9 Silent, 2.2 i 2.5, umożliwiających wyciąg powietrza dostosowany do zapotrzebowania budynku. Dodatkowo, model BMV PRO 1.9 oferowany jest w wersji Silent dla najbardziej wymagających użytkowników.

Konstrukcja zewnętrzna

Wentylator BMV PRO EC jest urządzeniem montowanym na dachu. Jego konstrukcja wykonana z blachy ocynkowanej, pomalowanej proszkowo,  jest odporna na działanie warunków atmosferycznych. Metalowy daszek skutecznie chroni urządzenie przed opadami i zabezpiecza przed dostaniem się wody do wnętrza instalacji, a także przed nadmiernym promieniowaniem UV. BMV PRO EC sprzedawany jest w komplecie ze stalową płytą montażową, wyposażoną w króciec przyłączeniowy. Całkowita masa urządzenia, wynosi od 3,65 kg do 5kg, w zależności od modelu.

Sterowanie i silnik

Wentylatory BMV PRO EC współpracują z cyfrowym sygnałem 0-10V, w tym z wielofunkcyjnym kontrolerem CSR-B, który umożliwia dostosowanie dynamiki pracy urządzenia do zadanego, stałego ciśnienia w pionie wentylacyjnym, gwarantując działanie układu dokładnie z założeniami projektowymi.

Unikatowa konstrukcja jednostki pozwala uzyskać bardzo wysoką wydajność wentylatora, generując przy tym niski poziom hałasu i niskie zużycie prądu, gwarantujących zachowanie optymalnych parametrów pracy.

Zalety technologii BMV

Dostępność wielu modeli wentylatora BMV PRO EC,  umożliwia dobór odpowiedniego urządzenia, w zależności od np. wielkości budynku. Dzięki zastosowaniu silnika EC oraz kontrolera CSR-B,  wentylator zapewni stabilną wentylację w każdych warunkach, wg założeń projektowych oraz umożliwi optymalne warunki pracy.

Zobacz też