Nowa seria wentylatorów kanałowych w obudowie izolowanej BSB PRO EC

Rodzina produktów PRO się powiększa! W ostatnim czasie dołączył do niej BSB PRO EC – wentylator kanałowy odśrodkowy w obudowie izolowanej, będący alternatywą dla wentylatorów dachowych serii BMV PRO EC z poziomym i pionowym wyrzutem powietrza. Urządzenia te stanowią element napędowy systemów BVS SELECT HY oraz ST.

Wentylator kanałowy odśrodkowy w obudowie izolowanej BSB PRO EC jest przeznaczony do montażu w budynkach mieszkalnych, komercyjnych i przemysłowych o niewielkim stopniu zanieczyszczenia powietrza cząstkami stałymi. Na serię składa się 6 modeli różniących się m.in. silnikiem i średnicą króćców przyłączeniowych od 100 do 315 mm.

Budowa zewnętrzna
Konstrukcja wentylatora BSB PRO EC wykonana jest z blachy ocynkowanej odpornej na warunki atmosferyczne. Produkt w standardzie wyposażony jest w daszek. Dzięki niesymetrycznej konstrukcji, pełni on również funkcję ochronną przed opadami dla zamontowanego pod nim sterownika. Całkowita masa urządzenia, w zależności od modelu, wynosi od 10 kg do 16 kg.

Sterowanie wentylatorem
Wentylatory BSB PRO EC współpracują z cyfrowym sygnałem 0-10V, w tym z wielofunkcyjnym kontrolerem CSR-B, który umożliwia dostosowanie dynamiki pracy urządzenia do zadanego, stałego ciśnienia w pionie wentylacyjnym, gwarantując działanie układu dokładnie z założeniami projektowymi.

Zalety wentylatorów z linii BSB PRO EC
Dzięki zastosowaniu silnika EC oraz niesymetrycznej budowie daszka, wentylator zapewni stabilną wentylację w każdych warunkach. Użytkownik otrzymał również możliwość ułatwionego montażu sterowników na obudowie wentylatora, dzięki dedykowanym otworom do montażu sterowników CSR-B UL2; CSR-B EC zero oraz potencjometru BR.

 

Więcej na temat wentylatora BSB PRO EC – tutaj

 

 

Zobacz też