Poznaj historię firmy Brookvent

HISTORIA

Firma Brook Design Hardware Ltd. została założona w 1984 roku. Na początku swojej drogi zajmowała się produkcją nawiewników wszybowych, który w owym czasie był pożądanym  elementem wentylacji grawitacyjnej w Irlandii Północnej. W 1986 roku firma zatrudniła pierwszych pracowników, a swoją ofertą objęła cały teren Wielkiej Brytanii.

W związku z dynamicznym rozwojem Brookvent Hardware Design podjęto decyzję, o stworzeniu kolejnej firmy. 1989 r. powołano do życia kolejny podmiot  – Brook Plastics & Enigeneering Ltd, zajmujący się produkcją komponentów z tworzywa sztucznego do nawiewników okiennych. W 1992r. obie firmy przeniosły się do obecnej siedziby w Lisburn, dysponując powierzchnią 7000 m².

Zmiany w prawie budowlanym w roku 1991, nakazujące stosowanie nawiewników okiennych w wentylacji grawitacyjnej, były bardzo silnym bodźcem pozwalającym firmie Brookvent na rozszerzenie swojej oferty o nawiewniki naramowe oraz dynamiczny rozwój.

W roku 1995 firma, wychodząc na przeciw rosnącym wymaganiom w branży wentylacyjnej, otworzyła trzecią spółkę Brook Airchanger Division, zajmującą się wyłącznie energooszczędną wentylacją mechaniczną.

Firmy z grupy  Brook od początku stawiały na jakość oraz innowacyjne produkty. Firma ściśle poddawała się procesom ewolucji systemów wentylacji w Wielkiej Brytanii i do dnia dzisiejszego uważana jest za producenta sprawdzonych i nowoczesnych rozwiązań w dziedzinie wymiany powietrza.

W 2010 firma Brookvent rozpoczęła swoja przygodę na rynku polskim, gdzie  wychodząc na naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, promuje rozwiązania wentylacyjne najwyższej jakości.

W lipcu 2013 roku firma Brookvent zarejestrowała swój oddział jako Brookvent Polska Sp. z o.o. Obecnie polska jednostka obsługuje Klientów z rejonu Litwy, Łotwy, Estonii, Bułgarii, Holandii, Rosji oraz Węgier.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]