KATALOG PRODUKTÓW

Higrosterowane

 

 

Wyświetlanie jednego wyniku

Co to jest kratka higrosterowana?
Kratka higrosterowana wywiewna, podobnie jak inne kratki wentylacyjne, montowana jest w ścianie lub suficie i jest przeznaczona do wyciągu powietrza z pomieszczeń sanitarnych typu: kuchnia, łazienka czy toaleta. Kratki wentylacyjne higrosterowane montowane są w instalacjach wentylacyjnych na zakończeniach przewodów wyciągowych.

Co to znaczy higrosterowany?
„Higrosterowany” oznacza, że ilość wyciąganego powietrza jest uzależniona od poziomu wilgotności wewnątrz pomieszczenia.

Jak działa mechanizm higrosterowany?
Kratka higosterowana wyposażona jest w czujnik wiązki taśmy poliamidowej. Taśma pod wpływem zmian wilgotności w powietrzu zmienia swą długość, co powoduje większe bądź mniejsze otwarcie przepustnicy a co za tym idzie, doprowadzenie większego bądź mniejszego strumienia powietrza do pomieszczenia.

Czy kratka higrosterowana musi być podłączona do prądu?
Kratki higrosterowane mogą być wyposażone w mechanizm elektryczny pozwalający na zwiększenie przepływu powietrza uruchamiany np. ręcznie, wyłącznikiem światła lub czujnikiem ruchu. W wersji z zasilaniem posiadają dodatkową funkcję opóźnienia czasowego – po dezaktywacji przepływu maksymalnego, kratka pozostaje otwarta na czas 30 min.

Jakie są rodzaje kratek higrosterowanych?
Obecnie w naszej ofercie znajdują się kratki higrosterowane Alize Hygro, które występują w różnych opcjach pod wzgledem: wydajności, zasilania oraz sposobu uruchamiania.